Start arrow Informacje dla prasy
logo_cku_i_efs.jpg
Partnerzy

CKUiP4systemEcorysFundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo
    

 

Infolinia

0 800 800 005 


Infolinia czynna jest w dni powszednie od 8:00 do 16:00.

Zaloguj się
Login

Hasło

Pamiętaj
Przypomnij mi hasło
Ostatnio aktualizowane
BEZPŁATNY KURS "Komputer od podstaw"
Więcej
Zakończenie projektu
Więcej
Projekt „Centra kształcenia na odległość na wsiach” jest dofinansowywany z funduszy...
Więcej
Szanowni Państwo W dniach 31.10.2008 - 03.11.2008 wysłaliśmy do Państwa następujące dokumenty:...
Więcej
Wygraj laptopa do Swojego CentrumTrwa konkurs "Laptopy dla najaktywniejszych Gmin"....
Więcej

 

Data aktualizacji

09.01.2009

 

Informacje dla prasy Drukuj E-mail
 • 379 polskich gmin uczestniczy w największym projekcie e-learanigowym!!!

Największy projekt e-learningowy realizowany w ramach konkursu Centra Kształcenia na Odległość Na Wsiach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ruszył dnia 1 czerwca. W ramach projektu o wartości ponad 45mln zł w gminach wiejskich zostanie ulokowane prawie 4000 komputerów przeznaczonych do kształcenia online.

 

 • Powstaje pierwsze w Polsce Centrum Kształcenia Online (PCKO.PL) w ramach projektu o wartości ponad 45mln zł.

Dzięki powierzeniu realizacji projektu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Konsorcjum w skład, którego wchodzą następujący partnerzy: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, 4system Polska Sp. z o.o , Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o powstanie Polskie Centrum Kształcenia Online. Jego zdaniem będzie skupienie wszystkich inicjatyw związanych ze szkoleniami elearningowymi oraz kształceniem na odległość w Polsce. W wyniku współpracy powstanie Ogólnopolska Sieć Lokalnych Ośrodków Kształcenia na Odległość.

 

 • Specjalistyczne kursy stworzone przez 4system, SAP, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o, pojawią się w Polskim Centrum Kształcenia Online (PCKO.PL).

Specjalistyczne kursy stworzone przez 4system, SAP, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o, pojawią się w Polskim Centrum Kształcenia Online (PCKO.PL).

 

 • W Polskim Centrum Kształcenia Online (PCKO.PL) zostanie zastosowana specjalna wersja platformy elearningowej WBTServer przeznaczona do obsługi 200.000 jednoczesnych użytkowników.

To największy projekt e-learningowy w Polsce. Tak duże przedsięwzięcie wymaga niestandardowych rozwiązań i dlatego firma 4system opracowała specjalną wersję oprogramowania do zarządzania szkoleniami i kursantami. WBTServer przystosowany jest do szkolenia kilkuset tysięcy użytkowników w tym samym czasie.

 

 • Prezentacja pierwszych kursów Polskiego Centrum Kształcenia Online odbędzie się już 14 listopada w Warszawie na targach e-Learning Arena 2007.

Na największej imprezie e-learningowej w Polsce, targach e-Learning Arena, odbędzie się prezentacja nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych i spotkanie specjalistów ds. e-learning. Wśród zespołów tworzących specjalistyczne szkolenia elektroniczne realizatorzy największego projektu e-learningowego w Polsce (Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o,) zaprezentują pierwsze kursy stworzone dla Polskiego Centrum Kształcenia Online. To znakomita okazja dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć jak takie kursy będą wyglądały.

 

 • Największy polski projekt e-learningowy (PCKO.PL) otwiera drzwi dla niepełnosprawnych.

Projekt utworzenia Polskiego Centrum Kształcenia Online jest pierwszym projektem na tak wielką skalę, w którym realizatorzy wychodzą na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Każde z 379 otwieranych Sieci Lokalnych Ośrodków Kształcenia Online posiadać będzie większość udogodnień ułatwiających dostęp do Centrów jak teŜ samych kursów osobom niepełnosprawnym. 4System wdroży innowacyjną platformę LMS WBTServer, dzięki której osoby niepełnosprawne mają możliwość kształcenia zdalnego na wszystkich dostępnych kursach. Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo czuwa nad prawidłowym przeszkoleniem pracowników centrów w zakresie współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto Fundacja dostosuje pakiety edukacyjne do potrzeb niepełnosprawnych.

 

 • Już dziś na portalu kursy-online.4system.com można zobaczyć jak będą wyglądały kursy dostępne w Polskim Centrum Kształcenia Online.

Kursy e-learningowe są coraz częstszą metodą szkolenia w Polsce i będą również dostępne w Lokalnych Ośrodkach Kształcenia Online. Pierwsze kursy tworzone dla PCKO będzie moŜna zobaczyć dopiero w listopadzie, jednak każdy zainteresowany już dziś

 

 • Zespół projektowy Centrów Kształcenia na Odległość na Wsiach stworzy 50 interaktywnych kursów w 10 miesięcy.

Projekt ten jest kolejnym przedsięwzięciem z zakresu tworzenia kursów e-learningowych realizowanym przez Konsorcjum (Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, 4system Polska Sp. z o.o , Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o). Doświadczenie tego świetnego zespołu projektantów przenosi się na jakość wykonywanych kursów. Konsorcjum wygrywa z renomowaną konkurencją, stworzenie 50 kursów w tak krótkim czasie to nie lada wyzwanie.

 

 • Polskie Centrum Kształcenia Online - zdecydowało doświadczenie.

Realizacja tak poważnego przedsięwzięcia jak utworzenie ogólnopolskiej sieci Polskiego Centrum Kształcenia Online jest procesem bardzo złożonym jednak Konsorcjum ją realizujące specjalizuje się w szeroko pojętym e-learningu, organizacji szkoleń, posiada odpowiednie przygotowanie w zakresie poradnictwa zawodowego, oraz pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiadane doświadczenie w tego typu projektach na pewno przełoŜy się na realizację tego zadania. Współpracują z nami najlepsze polskie i międzynarodowe firmy.

 

 • Eksplozja zainteresowania e-learningiem w Polsce - PCKO odpowiedzią na potrzeby.

Projekt utworzenia Polskiego Centrum Kształcenia Online jest realizowany przez Konsorcjum czterech instytucji odpowiadających za poszczególne części projektu (Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, 4system Polska Sp. z o.o , Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Ecorys Polska Sp. z o.o.). Projekt ten jest największym przedsięwzięciem edukacji zdalnej w tym roku.

 

 • Nowe wyzwanie dla polskiego narzędzia e-learningowego. Kursy dla PCKO zostaną wykonane w WBTExpress.

Udostępnione kursy przez Polskie Centrum Kształcenia Online powinny spełniać wysokie standardy dotyczące zarówno zawartości jak równieŜ ich technicznej funkcjonalności. Dodatkowym aspektem jest ich dostosowanie dla osób niepełnosprawnych. Spełnienie tych warunków moŜliwe jest dzięki wykorzystaniu profesjonalnego narzędzia, jakim jest WBTExpress firmy 4system.

 

 • Połączenie wiedzy i technologii i międzynarodowego doświadczenia - gwarancją sukcesu Polskiego Centrum Kształcenia Online (PCKO.PL)

Utworzone w ramach projektu Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach - Polskie Centrum Kształcenia Online będzie dostępne dla wszystkich uŜytkowników równieŜ po zakończeniu realizacji projektu.

O elearningu
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości